Zaznacz stronę

Prawo rodzinne związane jest z prawną regulacją stosunków, które panują w rodzinie. Stosunki te można podzielić na majątkowe oraz niemajątkowe. W przypadku sporu dotyczącego wyżej wymienionych stosunków warto skorzystać z usług adwokata rodzinnego. Najważniejszym zadaniem każdego adwokata rodzinnego jest reprezentacja klientów przed sądem oraz odpowiednie doradztwo i wsparcie klienta. Tylko dzięki znajomości przepisów, można odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo i komfort swoich bliskich. Dlatego tak istotna jest pomoc prawnika rodzinnego.

Czym charakteryzuje się praca adwokatów w dziedzinie prawa rodzinnego? Kiedy można skorzystać z porad i usług specjalistów? Jednym z najczęstszych powodów skorzystania z pomocy adwokata rodzinnego jest rozwód. Osoby decydujące się na tą życiową zmianę bardzo często nie wiedzą od czego zacząć. W tym wypadku zadaniem wybranej przez klienta kancelarii adwokackiej jest zadbanie o to, aby proces rozwodowy mógł zostać przeprowadzony w prawidłowy sposób. Specjalista pomoże w skonstruowaniu wniosków oraz pokieruje klientem.

Odpowiednie działania adwokatów w wielu przypadkach umożliwiają uzyskanie rozwodu już na pierwszej rozprawie, co bardzo często jest pożądane przez klientów i szybko pozwala zapomnieć o nieprzyjemnych przejściach związanych z rozstaniem i dużymi życiowymi zmianami.

Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach niezbędna może okazać się większa liczba rozpraw – przede wszystkim dotyczy to rozwodów z orzeczeniem o winie jednego ze współmałżonków. Te sprawy rozwodowe należą do szczególnie trudnych i nieprzyjemnych.

Inne zadania adwokata rodzinnego to:

  • służenie pomocą w przypadku spraw alimentacyjnych,
  • podziału majątku,
  • ustalenia władzy rodzicielskiej lub ojcostwa.

Odpowiednio dobrany profesjonalista wykorzystując wszelką dostępną sobie wiedzę pomoże na każdym etapie sprawy i odpowiednio przygotuje klienta do specyfiki postępowania sądowego. Każdy adwokat rodzinny służy radą oraz na bieżąco informuje klienta o jego prawach oraz o przebiegu sprawy i możliwych wydarzeniach. Specjalista dołoży wszelkich starań, by każda sprawa trwała jak najkrócej i zakończyła się pozytywnie z perspektywy jego klienta.

Rozwód może być wspólną decyzją małżonków lub wolą jednego z nich.  Jednak niezależnie od tego, czy decyzja zostaje podjęta za zgodą obu stron, zawsze jawi się jako trudna, bo niesie za sobą nieprzyjemne konsekwencje prawne. Należą do nich między innymi konieczność ustalenia opieki nad małoletnimi dziećmi, podział majątku czy ustalenie obowiązku alimentacyjnego. Profesjonaliści mogą pomóc podjąć decyzję o separacji lub rozwodzie, lecz warto pamiętać, że jeszcze zanim zostanie podjęta finalna decyzja, małżeństwo może skorzystać z mediacji. Często pomaga ona dojść małżonkom do porozumienia, co skutkować może zaniechaniem decyzji o rozstaniu. Dlatego jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o rozwodzie warto zgłosić się do adwokata rodzinnego i skorzystać z jego rady.

Jeśli małżonkowie mają odmienne zdanie i planują rozwód z orzeczeniem o winie jednej ze stron, mogą oni otrzymać profesjonalną pomoc prawną od specjalistów. Zapewnią oni kompleksowe przygotowanie strategii procesowej, ułożonej tak, aby osiągnąć rozwiązanie satysfakcjonujące poszczególnych klientów. Adwokaci będą informować o możliwym przebiegu sprawy, służyć radą oraz wsparciem.

Informacje prawne: labentowicz.com.