Zaznacz stronę

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, że powoli przestaje być opłacalny kantor tradycyjny. Dlaczego? Ponieważ w zasadzie z roku na rok coraz to więcej klientów decyduje się na jego internetową wersję czy przerzucamy się na kantor internetowy. Tym bardziej, że wymiana walut online może okazać się naprawdę świetnym sposobem na zaoszczędzenie pewnej ilości pieniędzy. Opłacalna jest tym bardziej gdy wymian walut dokonujemy dosyć często. Obawiamy się jednak jednego co do kantoru internetowego czy oby na pewno jest on bezpieczny. Czy obawy te są słuszne? Kantory online czyli kantory internetowe w zasadzie identycznie jak kantory stacjonarne podlegają pewnym prawnym regulacją.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

A jak powszechnie wiadomo to nad bezpieczeństwem klientów czuwają instytucje nadzorujące. W każdym z kantorów muszą obowiązkowo pracować osoby niezwykle doświadczone. Doświadczenie te osoby powinny nabyć w sektorze bankowym. Jeśli chodzi kantory stacjonarne to muszą być także obowiązkowo odpowiednio wyposażone. W każdym z kantorów stacjonarnych musi znajdować się między innymi tablica kursów walut oraz sejf. Każdy z działających kantorów zostaje wpisany do Rejestru Działalności Kantorowej. Zostaje wpisany przez Narodowy Bank Śląski. Dodatkowo gdy na przykład kantor internetowy prowadzi także usługi płatnicze to musi być zarejestrowany w KNF czyli w Komisji Nadzoru Finansowego. Kantory niezwykle zacięcie walczą o swoich klientów. Podczas tychże walk zaczęły stosować identyczne zabezpieczenia danych jak wszelkie banki. Nas czyli normalnych klientów interesuje przede wszystkim jak możemy wymieniać wszelkie waluty właśnie w internetowym kantorze. W zasadzie proces ten nie jest procesem pod żadnym skomplikowanym, a w zasadzie jest prostym i dosyć łatwym. W zasadzie to sprowadza się on do kilku kroków.

fifty

Kilka kroków do wymiany waluty

Pierwszy krok informuje nas o tym, że musimy sobie założyć konto walutowe w banku. Gdy nie będziemy go mieć to nie będziemy mieć jednocześnie możliwości na skorzystanie z naszych dostępnych środków oraz przelać ich z danego kantoru. Co jest olbrzymią zaletą to fakt, że takowe konto zwykle jest całkowicie darmowe. Musimy następnie także założyć konto w internetowych kantorze. W tym punkcie olbrzymią zaletą jest fakt, że serwisy są z reguły bardzo przyjazne oraz także niezwykle przejrzyste. Takowa rejestracja trwa kilka minut. Po otrzymaniu potwierdzenia rejestracji możemy od razu w zasadzie przejść do wymiany waluty. Jeśli chodzi o wymianę waluty to w Polsce odbywa się ona na kilka sposobów. Pierwszy z nich to internetowy kantor, drugi to platforma wymiany walut, kolejne to przelanie pieniędzy na konto, a ostatni to wybranie gotówki  w okienku bankowym. Kurs walut także jest dużo dla nas lepszy w kantorach internetowych. Nie należy się działania w Internecie obawiać. Póki nie spróbujemy to tak naprawdę nie przekonamy się jakie to łatwe, proste, przyjemne oraz przede wszystkim bardzo opłacalne.